Zastosowanie suchego lodu

Zastosowanie suchego lodu

Innowacyjna metoda czyszczenia suchym lodem posiada szereg zalet. Suchy lód jest beztlenowy, zatem z powodzeniem hamuje rozwój bakterii i grzybów, ponadto jest nietoksyczny i nie zawiera wody. Dzięki temu, że nie zawiera wody z powodzeniem może być używany do czyszczenia wielu powierzchni.

Czy czyszczenie suchym lodem jest bezpieczne?

czyszczenie suchym lodemNowoczesna metoda czyszczenia za pomocą suchego lodu jest niezwykle skuteczna, a przy tym bezpieczna dla środowiska. Podczas stosowania tej metody nie używa się żadnych środków chemicznych, ani nie zostają generowane odpady. Metoda jest niezwykle skuteczna i bezpieczna dla czyszczonych powierzchni. Klasyczna metoda piaskowania zostaje wypierana przez czyszczenie suchym lodem. Podczas piaskowania są usuwane zabrudzenia, ale jednocześnie ostre drobinki piasku uszkadzają czyszczoną powierzchnię i tworzą nieestetyczne rysy. Warto zatem zdecydować się na bezpieczną metodę czyszczenia. Dzięki tej metodzie można czyścić nawet urządzenia elektryczne, bez obaw o zalanie. Dzięki nieinwazyjnej metodzie czyszczenia suchym lodem można z powodzeniem doczyścić nawet największe zabrudzenia od smaru, rdzy czy oleju. Metodę można wykorzystać również do czyszczenia elewacji czy kostki brukowej. Nie jest metodą ścierną dlatego jest bezpieczna w porównaniu do klasycznego piaskowania. Dzięki niej możliwe jest oczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc. Jest to zatem niezwykle dokładna metoda.

W zakładach przemysłowych żadne przestoje nie są dobre, zatem zakłady coraz częściej korzystają z usług czyszczenia suchym lodem, ponieważ nie trzeba przerywać pracy maszyn, aby usunąć zabrudzenia. Dzięki tej metodzie nie dochodzi do niszczenia elementów maszyn, ponieważ nie dochodzi do zarysowań oraz suchy lód nie zawiera w sobie wody.

Komentarze są wyłączone.