Zastosowanie tuszy pigmentowych

Zastosowanie tuszy pigmentowych

Jeszcze kilkanaście lat temu, druk na takich materiałach jak na przykład tkanina, czy też tworzywo sztuczne, byłoby niemożliwe. Postęp technologiczny sprawił jednak, że powstają ciągle nowe rodzaje atramentów oraz drukarek. Dzięki nim, drukowanie jest możliwe nawet na tych materiałach, które nie są w stanie wchłonąć tuszu.

Zalety tuszy pigmentowych

tusze pigmentowe do drukuW obecnych czasach czymś naturalnym jest drukowanie na takich materiałach, jak poliester, czy też tworzywo sztuczne. Kędyś jednak druk był związany z koniecznością wchłonięcia się tuszu w dany materiał, dlatego też drukowanie możliwe było tylko na papierze. Nowe rodzaje atramentów, takich jak tusze pigmentowe do druku, sprawiły jednak, że obecnie możliwe jest tworzenie nadruków na praktycznie dowolnej powierzchni. Tusz pigmentowy sprawdzi się więc bardzo dobrze również na materiałach tekstylnych, czy też tworzywach sztucznych, które nie są w stanie wchłonąć w siebie tuszu. Atrament pigmentowy zaś nie wchłania się, ale zastyga na powierzchni danego materiału. Dzięki temu, możliwe jest tworzenie trwałych nadruków na dowolnej powierzchni. Rozpowszechnienie się tuszy pigmentowych sprawiło, że druk jest w obecnych czasach bardzo ważnym elementem produkcji. Używa się go bowiem na przykład do tworzenia oznaczeń na różnych urządzeniach, ale również napisów na długopisach, zapalniczkach i innego rodzaju niewielkich przedmiotów codziennego użytku z tworzywa. Warto dodać, że nadruk powstały z użyciem tuszy pigmentowych jest bardzo odporny, również na uszkodzenia mechaniczne.

Popularność druku jest w obecnych czasach znacznie większa. Jest tak głównie dzięki rozpowszechnieniu się zupełnie nowych technologii druku. Dzięki nim obecnie można drukować na praktycznie dowolnej powierzchni, nawet takiej, która nie wchłania tuszu.

Komentarze są wyłączone.