Złączki kablowe, do czego służą?

Złączki kablowe, do czego służą?

Złączki do kabli doczołowe TTN to inaczej złączki termokurczliwe. Wykonane są z cyny lutowniczej, koszulki termokurczliwej oraz termoplastycznego kleju. Za główne połączenie wszystkiego odpowiada cyna, która pod wpływem ciepła roztapia się i dodatkowo zapewnia pewny styk żył.

Złączki kablowe właściwości

Złączki termokurczliweKlej termoplastyczny w naszej złączce zapewnia izolację połączenia i jego styczność, rzecz jasna. Po zaciśnięciu przewodów podgrzewamy opalarką powłokę termokurczliwą z klejem w celu szczelnej izolacji. Stopień kurczenia się złączki wynosi 2:1 lub 3:1, wszystko zależy od tego jak duża złączkę mamy i z jakiego materiału jest wykonana. W dodatku temperatura pracy naszej złączki wynosi od -30 do 150 stopni celsjusza. Doskonałe własności termokurczliwych złączek do kabli gwarantują uzyskanie w pełni wodoszczelnego uszczelnienia. Napięcie pracy naszej złączki to max 600 V, a maksymalna wytrzymałość elektryczna to 2,5 kV/60s. Złączki termokurczliwe są bardzo wytrzymałe na rozciąganie to 10,4 MPa. W trakcie naszej pracy, cynę należy podgrzać powyżej 150 stopni celsjusza, ponieważ tylko wtedy stopnieje. Wewnątrz złączki znajduje się warstwa kleju, który odpowiada za wzmocnienie i zabezpieczenie przed wilgocią. Po złączeniu przewodów nie jest wymagana żadna inna izolacją. Jak widzimy nasze złączki termokurczliwe są bardzo praktyczne.

Jak widzimy nasze złączki termokurczliwe są bardzo praktyczne. Jeżeli uszkodziliśmy sobie instalację elektryczną, bądź jakieś inne drobne przewody elektryczne. Nie panikujmy, możemy je śmiało naprawić. Wystarczy tylko posiadać złączki kablowe w domu. Są bardzo tanie, zwłaszcza przy zakupie hurtowym. Warto jednak pamiętać, że przy naprawie instalacji elektrycznych, warto mieć przy sobie osobę z doświadczeniem w tej branży albo kogoś kto szkolił się w tej dziedzinie.

Komentarze są wyłączone.